Deklaracja dostępności Miejskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Lędzinach

Miejski Zespół Opieki Zdrowotnej w Lędzinach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Miejskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Lędzinach.

  • Data publikacji strony internetowej:
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

  • Deklarację sporządzono dnia:
  • Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia:

Deklarację sporządzono na podstawie oceny podmiotu zewnętrznego przeprowadzonej przez Abitom Tomasz Nidziński.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

  • Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Andrzej Furczyk.
  • E-mail: mzozledziny@interia.pl
  • Telefon: 32 216 77 01

Każdy ma prawo:

  • zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

  • dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
  • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
  • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania


Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

  • Organ nadzorujący: Dyrektor Miejskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Lędzinach
  • Adres: ul. Asnyka 2
    43-140 Lędziny
  • E-mail: mzozledziny@interia.pl
  • Telefon: 322167701

Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.


Dostępność architektoniczna


PRZYCHODNIA SPECJALISTYCZNA 43-143 Lędziny ul. Pokoju 17


PARKING

Na parkingu wyznaczyliśmy 1 miejsce parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Miejsce parkingowe jest pomalowane na niebiesko i prawidłowo oznakowane. Parking jest bezpłatny.


PIES ASYSTUJĄCY

Możesz przyjść z psem asystującym lub psem przewodnikiem. Pamiętaj o certyfikacie psa asystującego i zaświadczeniu o szczepieniu.


WEJŚCIE DO BUDYNKU

Do wejści prowadzą dwa schody, doprowadzona jest stała pochylnia o nachyleniu ok 3%. Drzwi otwierają się automatycznie.

Punkt obsługi znajduje się na wprost wejścia głównego. Pomieszczenia znajdują się na 3 kondygnacjach. Wszystkie korytarze i pomieszczenia są dostępne dla osób niepełnosprawnych.

Na inne kondygnacje możesz dostać się za pomocą schodów lub windy. Ciąg schodów składa się z 18 stopni, każdy stopień ma wysokość 18 centymetrów. Przy schodach znajduje się poręcz wzdłuż całego ciągu. Winda znajduje się na wprost wejścia głównego, drzwi windy otwierają się automatycznie. Kabina windy ma głębokość 240 centymetrów i szerokość 140 centymetrów. Przyciski sterujące mają opisy w alfabecie Braille`a, mają duże oznaczenia.

W budynku jest toaleta dostepna dla osób z niepełnosprawnością. Znajduje się na parterze, na przeciw rejestracji do specjalistów. Drzwi otwierają się na zewnątrz, nie ma przeszkód, by wjechać na wózku. Pochwyty są po obu stronach ustępu, jest rownież przewijak dla dzieci.


PRZYCHODNIA REJONOWA NR 1 43-143 Lędziny ul. Fredry 17


PARKING

Na parkingu wyznaczyliśmy 1 miejsce parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Miejsce parkingowe jest pomalowane na niebiesko i prawidłowo oznakowane. Parking jest bezpłatny.

PIES ASYSTUJĄCY

Możesz przyjść z psem asystującym lub psem przewodnikiem. Pamiętaj o certyfikacie psa asystującego i zaświadczeniu o szczepieniu.

WEJŚCIE DO BUDYNKU

 Budynek posiada trzy wejścia. Wejście A (przychodnia dla dzieci) jest na poziomie gruntu, nie ma przeszkód, by wjechać na wózku, drzwi otwierają się automatycznie. Wejście B do wejścia prowadzą schody. Przed schodami znajduje się pas ostrzegawczy wykonany z wypukłych elementów. Stopnie są oznaczone kontrastowo, przy schodach znajduje się poręcz. Wejście C do wejścia prowadzą schody. Przed schodami znajduje się pas ostrzegawczy wykonany z wypukłych elementów. Stopnie są oznaczone kontrastowo, przy schodach znajduje się poręcz. Do wejścia doprowadzona jest stała pochylnia o nachyleniu 5%. Drzwi musisz otworzyć ręcznie, otwierają się na zewnątrz, można je łatwo utrzymać w pozycji otwartej. Przestrzeń jest zazwyczaj cicha i spokojna, pomieszczenia są dobrze oświetlone. Punkt obsługi znajduje się w korytarzu głównym po prawej stronie od wejścia B, po lewej stronie od wejścia C. Blat jest obniżony i może do niego podjechać osoba na wózku.

Informacja dotykowa o rozmieszczeniu pomieszczeń - Plan w postaci wypukłego rysunku znajduje się: wejście B  przy drzwiach wejściowych  po prawej stronie, wejście C  przy drzwiach wejściowych z prawej strony na wysokości 110 cm,  jest wykonany w kontrastowych kolorach oraz dużymi czcionkami. Przestrzeń jest zazwyczaj cicha i spokojna, pomieszczenie jest dobrze oświetlone. Punkt obsługi znajduje się w odległości od wejścia ok 4 m. Punkt obsługi wyposażony jest w pętlę indukcyjną,blat jest obniżony i może do niego podjechać osoba na wózku. Wszystkie pomieszczenia znajdują się na parterze, wszystkie pomieszczenia są dostępne dla osób na wózkach.  W budynku jest toaleta dostępna dla osób z niepełnosprawnością, bezpośredni dostęp do toalety z koryta głównego przychodni, drzwi otwierają się na zewnątrz, łatwo pozostają w pozycji otwartej. Nie ma przeszkód, by wjechać na wózku do łazienki. W toalecie jest zamontowany przycisk do wzywania pomocy, na ścianach są zamontowane poręcze, przestrzeń manewrowa wynosi 210 centymetrów, przestrzeń manewrowa przed ustępem wynosi 210 centymetrów, pochwyty są po obu stronach ustępu.

PRZYCHODNIA REJONOWA NR 2 43-140 Lędziny ul. Asnyka 2


PARKING

Nie mamy wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Parking jest bezpłatny.

PIES ASYSTUJĄCY

Możesz przyjść z psem asystującym lub psem przewodnikiem. Pamiętaj o certyfikacie psa asystującego i zaświadczeniu o szczepieniu.

WEJŚCIE DO BUDYNKU

Budynek posiada dwa wejścia do budynku. Wejście z przodu przychodni do którego prowadzi 7 stopni po obu stronach znajdują się poręcze, doprowadzona jest stała pochylnia z poręczami. Drzwi otwierają się na zewnątrz. Drugie wejście z tyłu przychodni, od strony parkingu, wejście jest na poziomie gruntu, nie ma przeszkód, by wjechać na wózku. Drzwi musisz otworzyć ręcznie, Otwierają się na zewnątrz. Otworzenie drzwi nie wymaga dużej siły, drzwi mają wygodną i ergonomiczną klamkę. Szerokość otworu wejściowego wynosi 100 centymetrów. Przestrzeń jest zazwyczaj cicha i spokojna, pomieszczenia są dobrze oświetlone.Punkt obsługi znajduje się w korytarzu głównym, blat jest obniżony i może do niego podjechać osoba na wózku. Pomieszczenia znajdują się na 2 kondygnacjach. Wszystkie korytarze są dostępne. Na inne kondygnacje możesz się dostać za pomocą schodów, w budynku posiadamy schodołaz (o potrzebie skorzystania poinformuj wcześniej pracowników rejestracji). Przy schodach znajduje się poręcz wzdłuż całego ciągu. Wszystkie pomieszczenia są dostępne dla osób na wózkach.  W budynku na parterze jest toaleta dostępna dla osób z niepełnosprawnością. Drzwi otwierają się na zewnątrz, łatwo pozostają w pozycji otwartej, nie ma przeszkód, by wjechać na wózku do łazienki. Przestrzeń manewrowa przed ustępem wynosi 150 centymetrów, przestrzeń po lewej wynosi 30 centymetrów, przestrzeń manewrowa po prawej stronie ustępu wynosi 230 centymetrów. Pochwyty są po obu stronach ustępu.

PYCHODNIA REJONOWA NR 2 - FILIA GOŁAWIEC 43-144 Lędziny ul. Goławiecka 40


PARKING

Na parkingu wyznaczyliśmy 1 miejsce parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Parking jest bezpłatny.

PIES ASYSTUJĄCY

Możesz przyjść z psem asystującym lub psem przewodnikiem. Pamiętaj o certyfikacie psa asystującego i zaświadczeniu o szczepieniu.

WEJŚCIE DO BUDYNKU

Do wejścia doprowadzona jest stała pochylnia o nachyleniu 3%, po obu stronach znajdują się poręcze. Drzwi musisz otworzyć ręcznie, otwierają się na zewnątrz, otworzenie drzwi nie wymaga dużej siły, drzwi mają wygodną i ergonomiczną klamkę, można je łatwo utrzymać w pozycji otwartej. Przestrzeń jest zazwyczaj cicha i spokojna, pomieszczenia są dobrze oświetlone. Punkt obsługi znajduje się po lewej stronie od wejścia. Wszystkie pomieszczenia znajdują się na parterze i są dostępne dla osób na wózkach. W budynku jest toaleta dostępna dla osób z niepełnosprawnością, znajduje się obok wejścia głównego po prawej stronie, drzwi otwierają się na zewnątrz, łatwo pozostają w pozycji otwartej. Nie ma przeszkód, by wjechać na wózku do łazienki, pochwyty są po obu stronach ustępu.

Aplikacje mobilne

brak

      

 

Początek strony